Historia Zlotów

Pomysł zlotu narodził się z 2003 roku. Początkowo miało to być spotkanie kilku miłośników rasy piszących na jednym z for internetowych. Miało na celu wymianę poglądów i doświadczeń między osobami, które znały się tylko ze świata Internetu.

Bardzo szybko zaczęła marzyć mi się impreza na większą skalę. Taka, o której czytałam na zagranicznych stronach poświęconych rasie.

Za pierwszy sukces uznałam III Zlot. Informacja w lokalnej gazecie spowodowała, ze przybyło aż 30 Buldogów Francuskich z właścicielami. Wtedy wydawało mi się, że większej grupy osób nie jestem już w stanie zgromadzić w jednym miejscu.

Kolejny sukces pojawił się kilka miesięcy później. 13 marca 2005 roku odbył się IV Zlot Buldogów. Mimo prawdziwej zimy i ogromnych zasp uczestniczyło w nim około 50 psów tej rasy. Nikt z nas nie myślał o zimnie. Cieszyliśmy się przede wszystkim z tak dużej frekwencji.

 

po lewej: III Zlot Buldogów Francuskich – wrzesień 2004, po prawej: IV Zlot Buldogów Francuskich – marzec 2005

 

Jednak za przełom mogę uznać dopiero V spotkanie. Piękne słonce i złota polska jesień sprawiły, ze właściciele buldogów zgromadzili się jeszcze liczniej. Było nas około 100! Wśród uczestników byli także wybitni hodowcy rasy.

Od tego czasu zloty odbywają się na Fortach Bema. Od 2008 roku spotykamy się raz do roku. Oprócz wspaniałej atmosfery i niekończących się rozmów o tych psach, właściciele mogą zasięgnąć porady weterynarzy, treserów, behawiorystów, zoopsychologów oraz hodowców rasy. Co roku zapraszamy licznych gości specjalnych, organizujemy konkursy, każdy z uczestników otrzymuje upominki od naszych sponsorów.

 

po lewej: wręczenie nagród w konkurencji najzdolniejszy buldożej, po prawej: lek.wet. Jolanta Łapińska, zoopsycholog, udzielająca porad

 

Z roku na rok zloty stają się imprezą, która gromadzi coraz więcej osób. Oby tak dalej!